Bojan 'poludio', s 37 poena rastjerao Vukove!

NBA 1. ožu 20197:28 > 7:30
Andy Lyons, Getty Images

Bojan Bogdanović odigrao je utakmicu sezone u pobjedi Indiane protiv Minnesote, hrvatski okršaj pripao je igraču Pacersa koji je utrpao 37 poena.

Bojan Bogdanović ostvario je drugi najbolji učinak karijere ubacivši 37 poena u pobjedi Pacersa nad Wolvesima. Šutirao je 13-22 iz igre (trica 4-7, sl. bacanja 7-9), dodao je sedam skokova, četiri asistencije i tek jednu izgubljenu loptu. No, Bojan je bio i ključ u samoj završnici utakmice, Indiana je dvoboj zaključila serijom 15-8 nakon što je rezultat bio izjednačen na 107:107, Bogdanović je u tom periodu ubacio 11 poena. Na drugoj strani, Dario Šarić je igrao 23 minute, upisao je sedam poena (3-5, trica 1-3), pridodao je osam skokova, blokadu i dvije izgubljene lopte. Indiana je inače igrala bez dvojice ključnih igrača u Domantasu Sabonisu i Tyreku Evansu, time je pobjeda i značajnija. Karl-Anthony Towns za Wolvese je upisao 42 poena uz 17 skokova.

U New Yorku je trebao biti odigran još jedan dvoboj Hrvata, međutim Mario Hezonja ponovno nije bio u sastavu Knicksa zbog ozljede lijeve noge. Cavsi su upisali pobjedu uz četiri igrača koja su ubacila dvadeset ili više poena. Kevin Love bio je najefikasniji s 26 poena i osam skokova, po 22 su pridodali Colix Sexton i Jordan Clarkson dok je 21 poen ubacio Cedi Osman. Ante Žižić je na parketu proveo 26 minuta, upisao je osam poena (3-6, sl. bacanja 2-4), pet skokova te po dvije asistencije i izgubljene lopte. Cleveland je pobjedu osigurao fantastičnom posljednjom četvrtinom (40-21), Knicksi su na ulasku u završne četiri minute vodili devet razlike, no tada je uslijedila serija gostiju od 12-0 kojom su preokrenuli rezultat poništivši vodstvo domaćeg sastava. Alonzo Trier je s 22 poena predvodio Knickse.

James Harden najzaslužniji je za veliki preokret Houston Rocketsa koji su protiv Miamija gubili 21 razlike da bi u posljednjoj četvrtini preokrenuli minus osiguravši četvrtu pobjedu zaredom.

Najbolji strijelac lige šesti put ove sezone ubacio je pedeset ili više poena, točnije 58 čime je izjednačio drugi najbolji učinak karijere, ubacio je osam trica, slobodna bacanja gađao savršenih 18-18, a pridodao je i deset asistencija i sedam skokova. Austin Rivers ubacio je 17 koševa za pobjedničku momčad, a Gary Clark i Chris Paul po 14. Goran Dragić i Kelly Olynyk predvodili su Miami s 21 poenom.

Golden State Warriorsi neće po dobrome pamtiti boravak na Floridi. Nakon što ih je večer ranije sa spektakularnom tricom srušio Dwyane Wade, prvaci su prokockali 11 poena prednosti u posljednjoj četvrtini izgubivši četvrtu utakmicu od posljednjih šest, ovoga puta u Orlandu. Aaron Gordon bio je najbolji kod Magica s 22 poena i 15 skokova, Terrence Ross ubacio je 16 koševa, a Orlando je u tekućem tjednu pobijedio Toronto u gostima, dakle upisali su dvije pobjede protiv momčadi s vrha lige dok su isto tako dvije izgubili, ali protiv nekih od najgorih momčadi poput New Yorka i Chicaga. Magic je sedmom pobjedom u posljednjih osam utakmica preskočio Charlotte na osmoj poziciji Istočne konferencije. Steph Curry je s 33 poena predvodio Warriorse kod kojih je zbog odmora utakmicu propustio Kevin Durant.

Utah je spriječila Denver Nuggetse u preuzimanju vodeće pozicije na Zapadu. Povezano s porazom Warriorsa u Orlandu, Nuggetsi su imali priliku ponovno zasjesti na čelo konferencije, no niz od pet pobjeda prekinut je odličnom partijom Jazza. Utah je stvorila prednost izvanrednom drugom četvrtinom (33-15), Denver je tek u posljednjim minutama treće dionice uspio smanjiti ispod deset poena, iako je Jazz na ‘mali’ odmor otišao s +11 (81:70). U posljednjoj četvrtini, domaćin je napravio seriju 9-3, smanjio na pet poena minusa, međutim Kyle Korver je tricom izvukao Jazz, a tada se nastavila gostujuća serija od 13-0 i Utah je vodila s najviših 18 razlike (97:79). Denver je prije kraja utakmice uspio spustiti zaostatak na pet poena, no to je i granica koju nisu uspjeli prijeći. Donovan Mitchell bio je najbolji kod Jazz s 24 poena, a odlični Korver ubacio je 22 uz šest trica. Will Barton (13 skokova) i Jamal Murray predvodili su Nuggetse s po 21 poenom. Nikola Jokić (13sk, 7as) limitiran je na 16 koševa uz šut 5-15. Zasluge pripadaju ponajboljem obrambenom igraču lige Rudyju Gobertu.

Philadelphia Sixersi prekinuli su nevjerojatan gubitnički niz protiv Thundera od čak 19 utakmica, a pobjedu mogu zahvaliti sjajnom Tobiasu Harrisu te nesebičnosti. Naime, Philly je upisao čak 33 asistencije dok je Harris s 32 poena odigrao najbolju utakmicu otkada je stigao u Philadelphiju. Joel Embiid propustio je četvrtu utakmicu u nizu zbog ozljede lijevog koljena. Ben Simmons zabilježio je triple-double s 11 poena i asistencija te 13 skokova, a trostruko-dvoznamenkasti učinak na drugoj strani ostvario je i Russell Westbrook s 23 koša, po 11 skokova i dodavanja. Thunder je igrao bez Paula Georgea koji se odmarao nakon što je osjetio bolove u desnom ramenu. Utakmica je bila izjednačena pet minuta prije kraja dvoboja (93:93), no tada je uslijedila serija gostiju 10-0, OKC je smanjio je na dva poena minusa 28 sekundi prije kraja, međutim nisu uspjeli osigurati novi trijumf protiv najveće ‘mušterije’ proteklih deset godina.