Iznenađenje na Gripama, Splitu šokantna pobjeda

ABA League 5. sij 202319:00 > 19:01 1 komentar
Split/Ivica Čavka

Košarkaši Splita na Gripama su ostvarili veliku, vrijednu pobjedu protiv Budućnosti u 14. kolu ABA Lige...

Iako su igrali protiv sudionika Eurokupa i višestruko skupljeg suparnika, košarkaši Splita svladali su na svom parketu Budućnost 87:85 košem Lewisa Sullivana pred kraj i došli do važne pobjede u misiji ostanka u elitnom regionalnom društvu.

Ovim trijumfom Split ide na omjer 5-9 i čvrsto je u sredini poretka, dok je Budućnost pala na 9-5.

Split je jako dobro otvorio utakmicu i početkom druge četvrtine vodio 33:23, no serijom 18:4 Budućnost je na veliki odmor otišla s prednošću 41:37.

Početkom nastavka gosti su imali i osam razlke, da bi se Split tricama Kalajžića Mavre vratio u potpuni egal na 50:50. U uvodu zadnje četvrtine ponovno se Budućnost odlijepila (67:72), no borbeni Splićani nošeni Amerikancima Nelsonom i Sullivanom okrenuli su na 79:76.

Sullivan je pogodio za 83:80 tridesetak sekundi do kraja, imao je Split i napad nakon toga, no Mavra je izgubio loptu. Na drugoj je strani Bell-Haynes položio za 83:82, a onda je Shorter ostao miran s linije bacanja za 85:82.

Nije moglo bez drame. Green je stavio tricu za poravnanje, no ostalo je dovoljno vremena za Split koji je u završnom napadu stigao do pobjede prodorom i polaganjem Sullivana na nešto više od sekunde do isteka vremena.

Najefikasniji u redovima Splita bili su Nelson s 24 poena i šest skokova, zatim Sullivan s 19 koševa i osam skokova, a odličan je bio i Mavra s 12 koševa i čak 14 asistencija. Kod gostiju je prvi strijelac bio Reynolds s 19 ubačaja.