Crvena Zvezda u Beogradu deklasirala Zadar

ABA League 11. velj 202421:42 1 komentar
Zvonko KUCELIN/KK Zadar

U 20. kolu regionalne ABA lige težak poraz upisali su košarkaši Zadra na gostovanju u Beogradu, Crvena zvezda je pobijedila 93-54 (31-12, 22-10, 20-18, 20-14).

Vrlo brzo Zadrani su upali u velike probleme kod vodeće momčadi ABA lige pa je tako Crvena zvezda nakon prve četvrtine imala čak 19 poena prednosti, dok je na poluvremenu domaćin imao više od 30 koševa plusa. U nastavku utakmice Zadrani su donekle iskoristili opuštanje domaćina, ali nisu izbjegli vrlo visoki poraz.

Tek je Luka Božić zadovoljio kod Zadrana sa 16 poena, četiri asistencije i sedam skokova. Lovro Mazalin je dodao 11 poena. U pobjedničkom sastavu Javonte Smart je uz 15 poena imao i pet skokova, dok je Yago Dos Santos dodao 13 koševa, a ostvario je i šest asistencija te tri skoka.

Na ljestvici vodi upravo Crvena zvezda s omjerom 17-3. Iza beogradske momčadi je Budućnost s omjerom 15-5 te Partizan i Cedevita Olimpija s 14-6. Zadar je trenutačno na petom mjestu te ima 11 pobjeda i devet poraza. Split ima obrnuti omjer 9-11, a Cibona 7-13.