Giantsi izveli maestralan preokret u Londonu

Američki nogomet 9. lis 202219:52 0 komentara
JasonxBrownx PSI-16122-0168 via Guliver Images

Spektakularnim preokretom u drugom poluvremenu New York Giantsi su svladali Green Bay Packerse 27:22 u dvoboju NFL prvenstva, koji je odigran na stadionu Tottenhama u Londonu. Ekipa iz Velike jabuke je imala minus od 17:3, ali su se uspjeli vratiti i ostvariti veliku pobjedu.

U prvom poluvremenu je djelovalo da Green Bay sve drži u svojim rukama. Već u prvoj akciji su stigli do field gola, a u prvoj četvrtini su se odvojili na 10:0, poslije dodavanja za touchdown Rodgersa ka Lazardu.

Giantsi su golom iz polja Gana smanjili na 10:3. Međutim, sredinom druge dionice stigli do novog touchdowna. Rodgers je pronašao Lewisa za velikih 17:3.

Ipak tim iz New Yorka se nije predavao. Uspijeli su trkom Daniela Bellingera u end zonu smanjiti na 17:10. Na odmor je Green Bay otišao sa plus 10 poslije još jednog field gola Crosbyja u samom finišu prvog dijela.

U nastavku je međutim sve bilo u znaku New Yorka. Prvo je Gano smanjio field golom za 20:13, a onda u posljednjoj četvrtini Giantsi su vezali dva touchdowna trčanjem. Upisali su ih Gary Brightwell i Saquon Barkley za 27:20 za New York.

Prišli su u posljednjem napadu Packersi na osam jardi od end zone rivala, ali je Rodgers pokušao tri puta dodavanjem doći do end zone i nijednom nije uspio. I New York je tako stigao do velikog trijumfa, iako su Packersi u samoj završnici napravili safety i smanjili na konačnih 27:22.

Daniel Jones, quarterback Giantsa je imao 217 osvojenih jardi kroz zrak, bez touchdowna, ali sa veoma zrelom igrom. Barkley je istrčao 79 jardi i jedan touchdown.

U redovima Green Baya, Rodgers je stigao do 222 jarda i dva touchdowna, ali je imao katastrofalna rješenja u drugom poluvremenu. New York sada ima omjer 4-1, dok je Green Bay na 3-2.