Billsima derbi, Ramsi u doigravanju

REUTERS/Bob DeChiara

U derbiju divizije Istok AFC u okviru 16. tjedna NFL-a Buffalo Billsi slavili su u gostima protiv New England Patriotsa 33:21 i tako preuzeli prvo mjesto.

Billsi su se revanširali momčadi Billa Belichicka za poraz od prije dva tjedna. Nakon po jednog touchdowna na obje strane, gosti su serijom 10:0 otišli na poluvrijeme sa 17:7, što se pokazalo kao teško nadoknadiv zaostatak za Patriotse.

Najviše što su Patriotsi uspjeli je smanjiti sedam i pol minuta prije kraja na 26:21 touchdownom Harrisa. Ali su Billsi imali spreman odgovor i preko Knoxa otišli na 33:21, što je bio i konačan rezultat.

Kod pobjednika Allen je prebacio 314 jardi, pretrčao 64 i bacio tri pasa za touchdown. McKenzie je odigrao utakmicu karijere uhvativši 125 jardi uz touchdown. Na drugoj strani Jones je odigrao jednu od najslabijih partija u rookie sezoni, prebacivši samo 145 jardi uz dva interceptiona.

Sada obje momčadi imaju identičan omjer 9-6, ali Billsi su u prednost zbog boljeg učinka u diviziji.

Mjesto u doigravanju osigurali su Los Angeles Ramsi koji su u gostima pobijedili Minnesotu 30:23. Ramsi su tako osigurali doigravanje četvrti put u posljednjih pet godina, a ovom pobjedom preuzeli su vodeće mjesto divizije Zapad NFC od Arizone, pošto sada imaju omjer 11-4, za razliku odCardinalsa koji imaju 10-5.

Dugo će ovu sezonu pamtiti Cincinnati Bengalsi. Posebno kada su dvoboji protiv Baltimorea u pitanju, jer su ‘počistili’ Ravense i to s dvije pobjede u kojima su postigli 40 i više poena. Ovog puta bilo je 41:21 i sada su Bengalsi vodeći u AFC Sjever s omjerom 9-6, dok Ravensi imaju 8-7.