Zubčić bez medalje, Švicarci uzeli zlato i srebro

Alpsko skijanje 17. velj 202314:33 > 14:34 0 komentara
REUTERS/Aleksandra Szmigiel via Guliver Images

Hrvatski skijaš Filip Zubčić nije uspio kreirati čudo u drugoj vožnji veleslaloma na Svjetskom prvenstvu u Courchevelu. Ukupno je završio osmi, kao i na kraju prve vožnje...

Nakon prve vožnje Zubčić je završio osmi s gotovo dvije sekunde zaostatka za vodećim Austrijancem Marcom Schwarzom (+1.99). Kada je dohvatio cilj u drugoj vožnji, zauzeo je drugo mjesto, no nije odradio dovoljno dobru vožnju da bi se dugo zadržao na postolju u poretku uživo.

Ubrzo su ga počeli prestizati preostali skijaši pa je Zubčić završio opet na osmom mjestu, s ukupnim zaostatkom 2.20 sekunde za zlatnim Marcom Odermattom (2:34.08) iz Švicarske koji je prvu vožnju završio drugi.

Srebro je pripalo njegovom sunarodnjaku Loicu Meillardu (+0.32), a bronca Schwarzu (+0.40) koji tako nije uspio obraniti vodeće mjesto nakon prve vožnje.

Preostala dvojica hrvatskih predstavnika, 20-godišnji Tvrtko Ljutić i 23-godišnji Leon Nikić, nisu uspjeli završiti prvu vožnju te su ostali bez plasmana.

U subotu je u Meribelu na rasporedu slalom za skijašice u kojem će nastupiti i dvije hrvatske predstavnice, Zrinka Ljutić i Leona Popović. Prva vožnja je na rasporedu u 10 sati, a druga u 13.30 sati.

Svjetsko prvenstvo će završiti u nedjelju slalomom za skijaše.