Sjajni Zubčić ipak ostao nadomak postolja: Četvrti u novom veleslalomu

Alpsko skijanje 18. pro 202314:40 0 komentara
AP Photo/Marco Trovati via Guliver Images

Filip Zubčić osvojio je četvrto mjesto u veleslalomu u Alta Badiji nakon što je jučer na istome mjestu bio drugi, također u veleslalomu. Najbolji hrvatski skijaš bio je drugi nakon prve vožnje, ali nije uspio sačuvati prednost. Postolje mu je pobjeglo za 14 stotinki. Pobijedio je Marco Odermatt, drugi je bio Marco Schwarz, a treći Žan Kranjec.

Zubčić je nakon prve vožnje imao 87 stotinki zaostatka za Odermattom, koji je odradio još jednu fenomenalnu utrku. Zubčić je dosta prednosti izgubio već u prvom sektoru i nije ju imao gdje nadoknaditi, pa je u cilj ušao s devetim vremenom druge vožnje.

Zubčić je tako došao do još jednog sjajnog rezultata ove sezone te je trenutačno trećeplasirani u ukupnom poretku veleslalomaša, kao i Svjetskoga kupa. Ima 180 bodova, drugi je Schwarz s 210, a vodeći Marco Odermatt s 300 bodova. Nezaustavljivi Austrijanac vodeći je i u ukupnom poretku s 454 boda, Schwarz ima 364, a Zubčić 198.