Dora Ljutić napravila sjajan rezultat u veleslalomu

Alpsko skijanje 26. sij 202317:30 > 17:31 0 komentara
HOO

Mlađa sestra naše talentirane skijašice Zrinke Ljutić, Dora, zauzela je 17. mjesto u veleslalomu na XVI. zimskom Europskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u talijanskom Tarvisiju.

Kao i u slalomskom nastupu prethodnog dana, Ljutić je u drugoj vožnji popravila plasman – ovaj put je sa 20. mjesta uspjela napredovati do 17., s ukupnim vremenom 2:50.47.

Za veleslalomskom pobjednicom Talijankom Ludovicom Righi zaostala je 3.99 sekundi. Srebrnim odličjem okitila se Šveđanka Moa Landstroem, a broncom Austrijanka Nadine Hundegger.

Našoj predstavnici na EYOF-u ostaje još subotnji nastup u superveleslalomu.

Nastupilo je i dvoje naših mladih biatlonaca u utrci na 12.5 kilometara – Matija Legović je bio 13., dok je Filip Crnić zauzeo 19. mjesto. Pobijedio je Slovenac Pavel Trojer.

Natjecalo se i dvoje naših skijaških trkača – Leona Garac bila je 47. u izlučnoj utrci klasičnog sprinta, što nije bilo dovoljno za prolazak u četvrtfinale, dok je Borna Kuprešak zauzeo 53. mjesto s istim epilogom glede prolaska u četvrtzavršnicu.