Trojica Hrvata osvojila bodove u Wengenu, Rodeš u top 10

AP Photo/Gabriele Facciotti via Guliver

Austrijanac Manuel Feller po treći je put u ovoj sezoni pobijedio u slalomima za Svjetski kup došavši do svojeg prvog trijumfa na slalomskoj utrci u švicarskom Wengenu, gdje hrvatski reprezentativac Istok Rodeš osvojio deseto mjesto, Samuel Kolega je bio 16., a Filip Zubčić je završio na 21. mjestu.

Po prvi put u ovoj sezoni sva trojica hrvatskih predstavnika su osvojili bodove na jednoj utrci, dokazavši da se nalaze u vrlo dobroj formi.

Rodeš je nakon devetog rezultata u prvoj vožnji, ostvarenog sa startnim brojem 35, u drugoj uspio zadržati mjesto među desetoricom najboljih zaostavši za pobjednikom 1.45 sekundi, dok su Kolega i Zubčić popravili svoje plasmane. Kolega je dan uoči svog 25. rođendana s 24. mjesta u prvom nastupu skočio na 16. poziciju sa zaostatkom 1.87 sekundi, a Zubčić je s 25. mjesta došao na 21. zaostavši za 2.25 sekundi.

Ponovno je briljirao 31-godišnji Manuel Feller pobjednik već trećeg od četiri održana slaloma u ovoj sezoni. Do svoje prve pobjede na legendarnoj padini u Wengenu stigao je s trećeg mjesta u prvoj vožnji, s ukupnim rezultatom od jedne minute i 50.28 sekundi.

Baš kao i prije tjedan dana u Adelbodenu, drugo mjesto je osvojio Norvežanin Atle Lie McGrath, vodeći nakon prve vožnje, koji je na kraju za Austrijancem zakasnio za 10 stotinki. Treće mjesto je osvojio Norvežanin Henrik Kristoffersen s 21 stotinkom zaostatka, a s 12. mjesta u prvoj vožnji, odličnim nastupom u drugoj, do četvrte pozicije je stigao Francuz Clement Noel (+0.44).

Feller je s 345 od 400 mogućih bodova u uvjerljivom vodstvu među slalomašima. Drugi je McGrath sa 192 boda. Samuel Kolega je najbolji od hrvatskih skijaša i sa 64 boda je na 16. mjestu, dok je Istok Rodeš s 45 bodova na 21. poziciji.

U ukupnom redoslijedu je neuhvatljiv Švicarac Marco Odermatt koji već ima 106 bodova. Drugi je Austrijanac Marco Schwarz s 464 boda, ali za njega je sezona završena. Filip Zubčić je u ukupnom redoslijedu deseti s 268 bodova.

Pred skijašima je tjedan na još jednom legendarnom skijalištu, u austrijskom Kitzbuehelu, gdje su u petak i subotu na rasporedu dva spusta, a u nedjelju peti slalom od 12 koliko ih je u kalendaru Svjetskog kupa.