Martić preokretom u drugo kolo Tianjina

WTA 8. lis 201814:18 > 14:19
Hannah Peters/Getty Images

Najbolje rangirana hrvatska tenisačica Petra Martić izborila je plasman u drugo kolo turnira u Tianjinu pobjedom nakon preokreta nad domaćom tenisačicom Duan Yingying.

Martić, šesta nositeljica na ovom turniru, slavila je sa 3:6, 6:3, 7:6 (7:3), poslije dva sata i 26 minuta igre.

Na taj način, Hrvatica je osigurala susret sa još jednom kineskinjom Liu Fangzhou.

Kineskinja je prvi set osvojila zahvaljujući brejku u četvrtom gemu, na koji je Martić pokušala odgovoriti, ali nije uspjela. Hrvatska tenisačica je imala još jednu šansu produžiti u devetom gemu, ali se Jingjing obranila, vezala sljedeća tri poena i povela sa 1:0 u setovima.

Velika borba uslijedila je u drugom setu, obej tenisačice su imale brejk šanse, ali je Petra jedinu iskoristila za vodstvo 5:3, a potom je na svom servisu izgubila samo jedan poen. U odlučujućem setu nije bilo brejkova, ali je Jingjing imala meč loptu u posljednjem gemu, Petra je to spasila i uspjela slaviti u trinaestoj igri.

Turnir u Tianjinu igra se za nagradni fond od 750.000 dolara, a završnicu ćete moći pratiti na Sportklubu.