WTA: Garcia osvojila Peking, dohvatila osmo mjesto!

WTA 8. lis 201712:33 > 12:49
Lintao Zhang/Getty Images

Nakon slavlja u Wuhanu prije tjedan dana, Caroline Garcia uzela je novi naslov u Pekingu pobjedom protiv Simone Halep, nove prve igračice svijeta.

Drugi turnir iz serije Premier Mandatory, 23-godišnja Francuskinja uzela je nakon jednog sata i 54 minute borbe protiv Simone Halep. Petnaesta igračica svijeta s aktualne WTA-ljestvice slavila je sa 6:4 i 7:6 i tako stigla do ukupno pete titule na Touru u karijeri. Još važnije jest da je s ovih 1000 bodova Garcia preskočila Kontu i dohvatila osmo mjesto u utrci za završni turnir sezone u Singapuru

U prva dva gema finalnog susreta igračice su gubile svoje servise, a ključne poteze Garcia je napravila u posljednjem gemu kod 5:4 kad je iskoristila drugu od dvije break-lopte i prelomila set u svoju korist. Drugi set pak nije ponudio pregršt break-prilika do sedmog gema koji je trajao jako dugo. Na Garcijinom servisu Halep je imala 0:40, a nakon izjednačenja, Halep je imala “advantage” još čak šest puta.

U trinaestoj igri Garcia je dvaput Halepovoj oduzimala servis i stigla do pobjede nakon 7:3. Halep je danas sudjelovala na njenom 27. finalu na Touru, no propustila je priliku stići do 16. titule. Od posljednjeg osvojenog pehara u Madridu prošlo je pet mjeseci, a Halep je uz Peking gubila finala u Rimu, na Roland Garrosu i u Cincinnatiju.