El Rey David i podsjetnik na 2007.

Tenis ostalo 5. velj 202010:51 > 11:02
(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

U moru svih tenisača na ATP turnirima, jedno ime se svakako ističe, a to je ime argentinskog tenisača Davida Nalbandiana

Zanimljiva situacija se dogodila 2007. godine. Na tadašnjem teniskom turniru, odnosno Mastersu u Madridu došao je argentinski tenisač David Nalbandian. A onda ih sve tamo pomeo.

Redom su padali Arnaud Clement, Tomaš Berdych, Juan Martin Del Potro, Rafael Nadal, Novak Đoković te Roger Federer. A tim rezultatom je postao treći tenisač u povijesti poslije Borisa Beckera i Novaka Đokovića koji je pobjeđivao top tri tenisača na jednom turniru

Ali onda je stigao turnir u švicarskom Baselu koji je inače rodno mjesto legendarnog Rogera Federera. Nalbandian je očito odlučio da mu to nije toliko napet turnir i izgubio je u prvom kolu od još jednog legendarnog Švicarca, Stanislasa Wawrinke.

Idemo dalje, priča tek postaje zanimljivija. Poslije Basela uslijedio je još jedan Master, onaj u francuskoj prijestolnici, Parizu. I tamo je Argentinac osvojio naslov. A opet, po drugi puta, redom su padali: Nicolas Almagro, Carlos Moya, Roger Federer, David Ferrer, Richard Gasquet te opet Rafael Nadal.

A onda pred kraj te 2007. Nalbandianu se nešto dogodilo u toj ludoj glavi, pa je igrao Futures. Odmah u polufinalu je slavio protiv Lapenttija, da bi u finalu slavio protiv Zabalete.

Svi se sjećamo i 2012. kada je u finalu Queensa protiv našeg Marina Čilića diskvalificiran jer je udario u nogu linijskog suca, a naš tenisač je ni kriv ni dužan podigao trofej pobjednika.

No, velika žal ostaje što nije uzeo barem jedan Grand Slam jer je imao veliki kapacitet za takvo nešto.