Šok: Medvedeva izbacio prvi tenisač pozitivan na Covid-19!

ATP 30. svi 202318:04 0 komentara
Chryslene Caillaud Panoramic via Guliver Images

Već trećeg dana Roland Garrosa dogodila se prava senzacija. Turnir je završio za drugog tenisača svijeta Daniila Medvedeva kojeg je šokantno izbacio Thiago Seyboth Wild...

Iako je u pariški Grand Slam ušao kao jedan od favorita, Daniil Medvedev oprostio se već na prvoj prepreci. Posve neočekivano eliminirao ga je brazilski tenisač Thiago Seyboth Wild (ATP 172), koji je prošao tri kola kvalifikacija.

Seyboth Wild slavio je 7:6 (5), 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:4 poslije četiri sata i 15 minuta velike borbe. Bila je to prva Brazilčeva pobjeda u glavnom ždrijebu nekog Grand Slam turnira, a Medvedev je već peti put poražen u prvom kolu Roland Garrosa.

Dvadesettrogodišnji Seyboth Wild kao junior je bio vrlo perspektivan, osvojio je US Open 2018. godine, ali u seniorskom uzrastu još nije probio granicu topa 100. Točno pred pandemiju koronavirusa 2020. osvojio je prvi i za sada jedini ATP naslov u Santiagu pobjedom u finalu nad Casperom Ruudom i to zahvaljujući pozivnici organizatora. Time je postao prvi osvajač ATP turnira rođen u 2000-ima, kao i najmlađi brazilski pobjednik jednog turnira u Open eri.

Samo tri tjedna kasnije Brazilac je postao prvi profesionalni tenisač koji je javno obznanio da je dobio pozitivan test na Covid-19.

Protekle dvije godine igrao je slabo i potonuo skroz ispod 400. mjesta na svjetskoj listi, da bi se ove godine probudio prvenstveno na Challenger razini. Osvojio je dva turnira iz te kategorije i igrao još jedno finale za povratak u top 200, a u Parizu je na Roland Garrosu prošao tri kola kvalifikacija.

Iako se neupitno radi o talentiranom igraču – kojemu očeva obitelj vuče korijene iz Rumunjske i Rusije, a majka je Njemica – malo je tko mogao zamisliti da će u prvom kolu ostvariti najveću pobjedu karijere protiv drugog tenisača svijeta.

Time je Seyboth Wild u potpunosti rastvorio donji dio ždrijeba. U drugom kolu igrat će protiv boljeg iz dvoboja Halys – Pella.