Ribakina imala sve u svojim rukama, Sabalenka preokrenula za finale Madrida

Madrid 2. svi 202423:55 0 komentara
AP Photo/Manu Fernandez via Guliver Image

Bjeloruska tenisačica Arina Sabalenka plasirala se u finale Mastersa u Madridu pobjedom nad Elenom Ribakinom 1:6, 7:5, 7:6 (5).

Kazahstanka je projurila prvim setom u kojem je dva puta oduzimala servis Bjeloruskinji. Činilo se da bi nešto slično mogli gledati u drugom setu s obzirom da je Ribakina imala 4:2, 5:4 i servis za meč, ali Sabalenka je onda nanizala tri gema i izborila treći set.

U trećem setu niti jedna tenisačica nije ispustila svoj servis do tiebreaka, gdje je mirnija bila Sabalenka. Bjeloruska tenisačica tako se revanširala za poraz na početku sezone u Brisbaneu.

U finalu će igrati protiv prve igračice svijeta, Ige Swiatek koja je danas u dva seta bila bolja od Madison Keys.