Poraz Goje, Švedska povela protiv Hrvatske

Elisabetta Baracchi via Guliver

Hrvatska teniska reprezentacija porazom je otvorila okršaj protiv Švedske u 2. kolu skupine A prve faze Davis Cup Finalsa u Bologni. Borna Gojo izgubio je u dva seta od Eliasa Ymera...

Ni u četvrtom meču u Bologni hrvatska reprezentacija nije upisala pobjedu. Nakon što je s 3-0 izgubila od domaćina Italije, porazom je startala i protiv Švedske. Elias Ymer porazio je Bornu Goju 6:2, 7:6 (2) i donio svojoj državi vodstvo.

U prvom setu Gojo nije imao nikakvu šansu, u drugom je vodio 4:2, ali Ymer je odmah izjednačio na 4:4. U “tie breaku” opet je Ymer odigrao puno bolje i sa 7-2 potvrdio pobjedu.

U drugom meču dana Borna Ćorić igra protiv Mikaela Ymera. Ćorić taj meč mora dobiti kako bi Hrvatska zadržala šanse za pobjedu, ali i za daljnji plasman na završnicu u Malagi krajem studenoga ove godine.