Čilić nakon preokreta do prve pobjede u Londonu

Julian Finney/Getty Images

Hrvatski tenisač Marin Čilić slavio je u drugom kolu grupe Gustavo Kuerten protiv Amerikanca Johna Isnera sa 2:1 u setovima.

Čilić je uz dosta muke i nakon više od sva sata igre došao do pobjede rezultatom 6:7(2:7),6:3,6:4.

U prvom setu nismo vidjeli previše tenisa, što je bilo i za očekivati budući da je s druge strane mreže bio John Isner. Ipak, prvu priliku za break je imao Čilić odmah u prvom gemu, ali brzo je anulirao tu priliku Isner sa sjajnim servisom. U nastavku smo vidjeli sigurne servise od obojice tenisača sve do rezultata 5:4 za Amerikanca, kada je Čilić morao spašavati tri set lopte. Na kraju se otišlo u tie-break, a Međugorac je odigrao taj dio igre jako loše i Isner je osvoji prvi set sa 7:6 (7:2).

U drugom setu Marin je zaigrao puno bolje, bolje je reternirao i na kraju došao do seta sa 6:3. Najbitniji trenutak tog dijela igre bio je kod rezultata 4:3 za hrvatskog tenisača kada je Čilić napravio break.

U trećem setu break, break, break na početku. Prvo je Čilić uzeo servis Amerikancu, onda je ponovno Marin neshvatljivo dozvolio povratak Isneru, da bi zatim Isner još jednom izgubio break napravivši dvostruku na break loptu. Do kraja tog seta Čilić je čvrsto držao servis i došao do prve pobjede na ovogodišnjem završnom Mastersu. Na kraju trećeg seta rezultat je bio 6:4 za Međugorca.

Ovo je Čiliću druga pobjeda na završnim Mastersima u njegovom četvrtom sudjelovanju na tom turniru.