Đoković nakon tri sata i izgubljenog seta ipak do 3. kola Wimbledona

Grand Slam 4. srp 202417:59 0 komentara
AP Photo/Alberto Pezzali via Guliver Images

Puno teže od očekivanog Novak Đoković plasirao se u treće kolo Wimbledona svladavši 277. tenisača svijeta Jacoba Fearnleya sa 6:3, 6:4, 5:7, 7:5.

Meč je trajao točno tri sata, činilo se da teče uobičajeno sve do sredine trećeg seta, kada je Đoković došao do breaka prednosti.

Mnogi su vidjeli kraj, možda i sam Novak, ali Fearnley je bio neustrašiv – nije imao što izgubiti, spašavao je break lopte, a onda je dočekao Đokovićev pad koncentracije u 12. gemu seta.

Fearnley je potom zaigrao kao u transu, u šestom gemu došao je do 15-40 i Novak je “visio”. Uslijedio je dugi poen i pogreška Firnleya na kraju, a potom sjajan poen Đokovića na mreži.

Opet se činilo da idemo prema tie breaku i opet ga nismo dočekali, ovaj put srećom. Napokon, kod 5:5, Firnleyu se malo stisnula ruka, napravio je dvije dvostruke pogreške u igri, uključujući i onu na break lopti, kada je lopta na drugom servisu završila metar izvana.

Ovaj put nije bilo komplikacija, Đoković je servirao za meč i plasman u treće kolo.

“Ne znam jesam li imao šampionski mentalitet. Nisam se osjećao dobro, pogotovo u trećem setu. Ovisi, naravno, o protivniku. Natjerao me da se jako trudim za pobjedu i nadam se da ću igrati bolje u sljedećem kolu, rekao je Đoković nakon pobjede.