Ćoriću kvalifikant, Nadal na igrača koji nije bio ni rođen kad je Rafa prvi put osvojio Madrid

Madrid 22. tra 202414:10 0 komentara
AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake via Guliver

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić (ATP - 34.) igrat će protiv igrača iz kvalifikacija u prvom kolu ATP Masters 1000 turnira u Madridu, odlučeno je ždrijebom održanim u ponedjeljak.

Prođe li prvo kolo, Ćorića bi u drugom čekao četvrti nositelj, Nijemac Alexander Zverev (ATP – 5.). Ćorić je prošle godine ulaskom u polufinale ostvario svoj najbolji rezultat  u Madridu, a na putu prema finalu ga je zaustavio kasniji pobjednik Carlos Alcaraz.

Jedan od mogućih Ćorićevih suparnika u prvom kolu je i Duje Ajduković (ATP – 122.), koji će u ponedjeljak u prvom kvalifikacijskom kolu igrati protiv 33-godišnjeg Francuza Pierre-Huguesa Herberta (ATP – 143.). Prema originalnom ždrijebu kvalifikacija Ajduković je trebao igrati protiv Richarda Gasqueta, ali je odustajanjem Talijana Fabija Fogninija hrvatski tenisač promoviran u nositelja i premješten na njegovo mjesto u ždrijebu.

Pobijedi li Herberta, Ajduković bi za plasman u glavni ždrijeb igrao protiv pobjednika dvoboja Richarda Gasqueta i Talijana Stefana Napolitana.

Prvi nositelj glavnog turnira je Talijan Jannik Sinner, jer je od nastupa na madridskom Mastersu odustao prvi tenisač svijeta Novak Đoković. Drugi nositelj bi trebao biti Španjolac Carlos Alcaraz, koji je zbog ozljede mišića podlaktice otkazao nastupe na turnirima u Monte Carlu i Barceloni.

Nakon povratka natjecanjima na ATP 500 turniru u Barceloni, ponovno je u ždrijebu turnira iz Masters 1000 serije i Rafael Nadal. Legendarni Španjolac je posljednji nastup na toj kategoriji natjecanja imao u studenom 2022. na pariškom dvoranskom Mastersu. Nadal je na madridskom Mastersu prvi put slavio 2005. kad se još igralo u dvorani, a u finalu je u pet setova svladao Ivana Ljubičića, da bi potom osvojio još četiri puta osvajao pehar igrajući na zemljanoj podlozi.

Posljednji naslov u Caji Magici osvojio je 2017., a posljednji nastup je imao 2022., kada ga je u četvrtfinalu zaustavio kasniji pobjednik Carlos Alcaraz, koji bi trebao braniti dvostruki naslov. Nadalov suparnik u prvom kolu je američki 16-godišnjak Darwin Blanch koji je dobio pozivnicu za glavni turnir.

Nagradni fond turnira je 7,87 milijuna eura, a pobjednik će osvojiti 963.225 eura.