Bravo, Borna! Hrvatska na korak od finala

Davis Cup 25. stu 202217:53 0 komentara
REUTERS/Jon Nazca via Guliver Images

Hrvatska teniska reprezentacija povela je protiv Australije u polufinalu završnice Davis Cupa. U prvom meču dana Borna Ćorić svladao je Thanasija Kokkinakisa...

Hrvatska je napravila prvi korak prema još jednom, ukupno petom finalu Davis Cupa.

U prvom meču polufinala završnice ovogodišnjeg izdanja u Malagi Borna Ćorić porazio je Thanasija Kokkinakisa 6:4, 6:3. Jedini “break” u prvom setu dogodio se kod 5:4 kada je Ćorić realizirao ukupno treću set-loptu, a u drugom je do ključnog “breaka” stigao za vodstvo 4:2.

Borna je na putu do pobjede zabila pet asova te osvojio 78% poena na prvom servisu i 65% na drugom. Spasio je jedinu “break” priliku koju je Kokkinakis imao kod 1:1 u drugom setu.

Sljedeći meč igraju najbolje rangirani tenisači Hrvatske i Australije Marin Čilić Alex de Minaur, a onda u igri parova, ako rezultat bude 1-1, igrat će Nikola Mektić Mate Pavić protiv Matthewa Ebdena Maxa Purcella.