Hrvatski superteškaš Luka Pratljačić danas se bori za medalju na EP

SK Fight 21. tra 202411:55 0 komentara
Pratljačić - Milun

Dokazani Hrvatski superteškaški bombarder Luka Pratljačić danas ima priliku osvojiti medalju na Europskom boksačkom prvenstvu koje se održava u Beogradu.

U meču osmine finala podijeljenom odlukom sudaca 4:1 (po rundama 2:3, 4:1 i 5:0) pobijedio je trećeg nositelja, olimpijca Azerbajdžana Mahammeda Abdullayeva, prošle godine srebrnog na Europskim igrama u Krakovu na kojima je osigurao nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, brončanog na Svjetskom prvenstvu u Beogradu 2021. godine, od kojeg je osječki div izgubio 2019. godine na Europskom prvenstvu U-22 na kojem je Abdullayev tada postao prvak Europe U-22.

Osječki nokauter meč je dominantno riješio u trećoj odlučujućoj rundi u koju su u teškom, dramatičnom meču, s puno žestokih sudara, obojica boksača ušli praktički poravnati nakon što je svaki podijeljenom odlukom dobio po jednu rundu. Pratljačić je iskontrolirao odlučujuću treću rundu, nametnuo svoj stil čistih pogodaka s distance i ostvario značajnu pobjedu nad suparnikom iz vrha superteške kategorije.

U borbi za medalju na Europskom prvenstvu, danas ga u u četvrtfinalu čeka reprezentativac Crne Gore Dilan Prašović.