Srbija ispala s Eura, pa nastao skandal: Snimali su nas!

Rukomet 9. stu 20229:38 > 9:39 1 komentar
Guliver Image

Ženska rukometna reprezentacija Srbije završila je sudjelovanje na Europskom prvenstvu porazom od Slovenije.

Momčad Uroša Bregara izgubila je sva tri dvoboja i već u prvoj fazi oprostila se od sudjelovanja na kontinentalnom prvenstvu.

“Dobro smo ušli u utakmicu, energično, vodili cijelo poluvrijeme. I onda je kraća rotacija učinila svoje, pali smo u obrani, Slovenija je to iskoristila, Amra Pandžić je dobro odradila posao u drugom poluvremenu i na kraju je Slovenija pobijedila,” rekao je Bregar.

Izbornik smatra da su veliki problem bile ozljede ključnih igračica.

“Ovo prvenstvo sam zamislio kao natjecanje na kojemu ću dati više šanse za igru ​​mlađim igračima koji nisu s nama, a to se nije dogodilo iz razloga koje sam više puta naveo. Dio mlađe ekipe dobio je priliku za igru, debitirao, iskoristio šansu, da ne govorim pojedinačno, ali ukupno gledano nismo dobili ništa jer je nedostajao veliki broj igračica. Potrošili smo samo iskusnije igračice, pa i ova ozljeda Jovane Kovačević… Sa nekim bekovima koji nam nedostaju, bila bi druga Srbija. Ne kažem da ne bismo izgubili od Švedske i Danske, ipak su to velesile, ali vjerujem da bi danas bilo drugačije. Ali takav je sport, nekad pobijediš, nekad izgubiš.”

Branič Jelena Lavko progovorila je o utakmici protiv Slovenije, ali i nekim stvarima izvan terena.

“Bila je teška utakmica protiv domaćina i uvijek je teško igrati protiv domaćina. Žao mi je što smo do sada sa Slovenijom na velikim natjecanjima imale rezultat 3:0″, istaknula je Lavko, a zatim dodala:

“Još mi je više žao kada protivnička momčad snima treninge, gdje nema kamera, nego su nam namješteni mobiteli i iPadi da nas snimaju jer se boje hoće li nas pobijediti s ova četiri beka koliko ih ukupno imamo, pa što više pričati o rukometu i sportu“.