Slovenke srušile Dankinje, pobjeda Mađarske na Euru

Rukomet 4. stu 202219:53 > 19:53 0 komentara
BB221104BB424 via Guliver

Počelo je Europsko rukometno prvenstvo koje zajednički organiziraju Crna Gora, Slovenija i Sjeverna Makedonija. Slovenija je u prvom kolu pobijedila Dansku 27:26 (14:15), dok su Mađarke slavile protiv Švicarki 33:28 (12:14).

Slovenske rukometašice imale su veliku podršku navijača u Celju, no uloga favorita bila je u rukama Danske. No, Slovenke su u utakmicu ušle hrabro i bez kompleksa, pa je Danska na kraju prvog poluvremena uz pet golova Trine Jensen i tri Emme Friis vodila 15:14. Kod Slovenije Ana Gros postigla je šest golova, a Elizabeth Omoregie tri gola.

U nastavku susreta Slovenija je uspjela podići razinu igre pa je tri minute prije kraja vodila 27:24. Danska je pokušavala izjednačiti i doći do pozitivnog rezultata, ali pomoći nije bilo.

Prednost Sloveniji donijele su Ana Gros s osam, Tamara Mavsar sa sedam i Elizabeth Omoregie s četiri pogotka. Za Dansku je Trine Jensen postigla sedam golova, a Emma Flis šest.

Danska i Slovenija su u skupini sa Švedskom i Srbijom. Tri reprezentacije izborit će plasman u drugi krug natjecanja, a bodovi iz prvog kruga prenose se u drugi krug.

Mađarska je pobijedila Švicarsku s 33:28, a osim Mađarske i Švicarske, za tri mjesta koja vode u daljnju fazu natjecanja borit će se Norveška i Hrvatska.