Sesvete u četvrtfinalu Europskog kupa!

Rukomet 19. velj 202323:37 0 komentara
Lobeca PatrickxSuephke via Guliver Images

Rukometaši Sesveta izborili su plasman u četvrtfnale EHF Europskog kupa nakon što su u obje utakmice osmine finala porazili talijansku ekipu Junior Fasano.

Nakon što je u prvom susretu na gostovanju pobijedila 35-34, ekipa Sesveta, koju vodi Silvijo Ivandija, je u uzvratnom susretu igranom u nedjelju u dvorani u Jelkovcu slavila je sa uvjerljivih 35-22.

Utakmica je započela u svečanom tonu jer je trener Silvio Ivandija upisao 101. utakmicu na klupi Sesveta.

Talijani su bolje krenuli, poveli su 5-3, no Sesvete su velikom serijom okrenule rezultat na svoju stranu stigavši do +5 (12-7). Do kraja prvog poluvremena, gosti su smanjili na 14-12.

U nastavku je na terenu postojala samo jedna ekipa. Sesvećani su u 49. minuti stigli do deset golova razlike (28-18), da bi u 55. imali i velikih 32-18. Na koncu je završilo 35-22.

Sesvete su do velike pobjede predvodili Filip Turčić i Aleksandar Čaprić sa po osam golova, dok je Ivan Dumenčić dodao šest pogodaka. Kod Talijana najefikasniji je bio Albin Jarlstam s pet pogodaka.

Plasman u četvrtfinale izborili su i češki klubovi HCB Karvina i Dukla Prag, švedski Alingsas HK, norveški Naerbo i Runar Sandefjord, te Gorenje Velenje i Vojvodina.