Poznati parovi polufinala SP-a u Španjolskoj

Rukomet 15. pro 202122:43 > 22:44
lightandshadow Panthermedia

Olimpijske pobjednice iz Tokija, Francuskinje su u četvrtfinalu porazile Švedsku sa 31:26, dok su Norvežanke pobijedile Rusiju sa 34:28.

U polufinalu, koje je na rasporedu u petak, igrat će DanskaFrancuska, te ŠpanjolskaNorveška.

Šveđanke su u prvom poluvremenu uspjele parirati favoriziranim Francuskinjama, no u nastavku susreta su olimpijske pobjednice brzo došle do pet golova prednosti, a potom rutinskom izvedbom odvadile susret do kraja.

Kod Francuskinja najučinkovitije su bile Alicia Toublanc, Coralie Lassource i Laura Flippes sa po četiri gola, dok su u suparničkim redovima najefikasnije bile Nathalie Hagman s devet i Linn Blohm sa šest golova.

Norveška je prvom četvrtfinalnom dvoboju svladala Rusiju sa 34:28.

Norvešku su do pobjede predvodile Nora Mord s devet, Sanna Solberg-Isaksen sa sedam, te Kari Brattset Dale sa šet golova. Kod Ruskinja najefikasnije su bile Julija Markova, Elena Mihajličenko i Antonina Skorobogatčenko sa po četiri pogotka.