Domagoj Duvnjak uoči finala: "Moramo biti pravi"

Izjava 25. sij 202015:33 > 15:57
sportklub

Nakon velemajstorske pobjede u polufinalu protiv Norveške, Domagoj Duvnjak najavio prvo finale hrvatske reprezentacije nakon deset godina

Nakon cijelog desetljeća hrvatska rukometna reprezentacija napokon je u borbi za zlatnu medalju na EP-u, jedinu koja joj nedostaje. Iza Červarovih izabranika napornih je 80 minuta utakmice koliko je bilo potrebno da Kauboji sruše jaku Norvešku.

Kapetan Domagoj Duvnjak najavio je sutrašnje finale protiv Španjolske.

“Iskreno, ispraznili smo se, ali danas imamo slobodan dan i pripremu za finale. Sutra je finale. Moramo odigrati fantastično kao i jučer, dati sve od sebe i ja se nadam pobijediti.

Krenuli smo protiv Španjolaca u prvoj utakmici s 5-1 obranom i razbili su nas u tri-četiri minute. Svaku obranu smo primili gol. Onda kad smo promijenili obranu u 6-0 krenulo nam je. Dobro je da smo igrali s njima, imamo tu utakmicu za pogledati i analizirati.”
Za protivnike je imao samo riječi hvale:
“Ne znam što reći, stvarno su fantastična ekipa, na koncu, branitelji su naslova. Mi moramo biti pravi, a hoće li to biti obrana 5-1 ili 6-0, nije bitno. Sve mora funkcionirati.

Dušebajev igra odlično ovaj turnir, pogotovo prema naprijed. On je praktički njihova obrana. Ne smiješ povesti loptu jer odmah izlaze na tebe i to se praktički pretvara u 3-3. Morat ćemo se dobro pripremiti, to će biti jako važno.”

Utakmica je na rasporedu sutra u 16 i 30.