Hrvatska kapetanica u finalu Lige prvaka

Rukomet 3. lip 202317:43 0 komentara
Ane Frosaker SPP via Guliver Images

Rukometašice norveškog Vipersa iz Kristiansanda prve su finalistice ovosezonske Lige prvakinja, braniteljice naslova su u "reprizi" lanjskog finala svladale mađarski Gyori ETO sa 37-35 (23-18)...

Nakon izjednačenog početka susreta igračice Vipersa su krajem prvog poluvremena stigle i do najvećih sedam golova prednosti (20-13), a na odmor su otišle s pet pogodaka viška. U nastavku je Vipers bio u stalnoj prednosti od tri do šest razlike sve do 57. minute kada je Gyori ETP prvi put smanjio na dva razlike 836-34), a 48 sekundi prije kraja nakon što je Vipers izgubio loptu u napadu mađarski je sastav smanjio i na 36-35 uz igračicu više na terenu. Ipak, Viharjeva je zabila gol desetak sekundi prije kraja za konačnih 37-35 i spriječila mogući preokret.

Jamina Roberts s osam i Marketa Jerabkova sa sedam golova bile su najefikasnije kod Vipersa za koji je kapetanica hrvatske reprezentacije Katarina Ježić postigla četiri pogotka uz stopostotnu realizaciju, dok su Stine Bredal Oftedal s 11 i Ana Gros s devet golova bile najbolje od Gyori ETO-a.

Vipers će tako u nedjelju imati priliku osvojiti treći uzastopni naslov europskih prvakinja, a suparnice u finalu bit će im bolje iz ogleda još jednog mađarskog sastava Ferencvarosa i danskog Esbjerga.