Hrvatice još u igri za osminu finala Svjetskog prvenstva u Busanu

xOsodixEmmanuelx via Guliver

Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija poražena je u posljednjem ogledu skupine 8, ali je zauzela treće mjesto na ljestvici te će nastaviti borbu za osminu finala na Svjetskom ekipnom prvenstvu u Busanu.

Prije meča posljednjeg kola protiv Egipta hrvatske stolnotenisačice su mogle biti prve te tako izboriti direktan proboj prema osmini finala, ali su mogle biti i četvrte te ostati bez ičega.

Na kraju su Hrvatice poražene od Egipta 0-3, ali su zauzele treće mjesto u skupini koje ih vodi u dodatne kvalifikacije za plasman u osminu finala. Hrvatska će razigravati protiv jedne od ekipa koja je bila druga u svojoj skupini.

Protiv Egipćanki ni jedan bod nisu osvojile Hrvatice. Hana Goda je prvo svladala Hanu Arapović 3-1 (11-4, 11-7, 8-11, 11-9). Potom je Dina Meshred svladala Leu Rakovac 3-0 (11-4, 13-11, 11-8), a istim je rezultatom Yousra Helmy bila bolja od Mateje Jeger Majstorović s 3-0 (17-15, 14-12, 11-15).

Da je Ukrajina bila bolja od Češke ostala bi Hrvatska i bez razigravanja za osminu finala, no Čehinje su pomogle hrvatskoj ekipi, svladale su Ukrajinu 3-1 pa će Hrvatice nastaviti borbu u južnokorejskom Busanu.

Prvo mjesto u skupini osvojila je Francuska s omjerom 3-1 koliko ima i drugi Egipat. Treća Hrvatska je na 2-2, dok po jednu pobjedu i tri poraza imaju Češka i Ukrajina.

Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija već je osigurala dodatno razigravanje za osminu finala u skupini 1, a posljednji meč u skupini će igrati ovog utorka protiv Kube. Meč počinje u 14 sati po srednjeeuropskom vremenu.