U Hajduku za njega nije bilo mjesta, sad je dvaput zabio Leipzigu

Bundesliga 27. ruj 202322:40 0 komentara
Fotostand/ Racocha via Guliver Images

Leipzig se očekivano plasirao u drugo kolo DFB Pokala, no tek nakon teške bitke kod drugoligaškog Wehena...

Leipzig je slavio 3:2, no odnedavno novi drugoligaš pružio mu je jak otpor.

Gosti su krenuli idealno i već unutar prvih 20 minuta izgradili prednost 2:0 golovima Forsberga (7.) i Šeška (18.), međutim Wehen je do odlaska na odmor smanjio pogotkom Ivana Prtajina, bivšeg napadača Hajduka u 41. minuti. Prtajin je dobio duel sa Seiwaldom i potom krasno lobovao vratara Gulacsija.

Nakon što su krenule zamjene na obje strane Leipzig je povisio na 3:1 preko ponovno Šeška u 70. minuti, da bi samo tri minute potom opet zabio i Prtajin, za smanjenje na 3:2. Bio je to korner, Prtajin je tukao glavom, Gulacsi to obranio, no Prtajin je iz odbijanca zatresao mrežu.

Prtajinu (27) su to bili treći i četvrti pogodak sezone. Nakon 2019. i raskida ugovora s Hajdukom, za koji je odigrao samo jednu utakmicu, igrao je za Rodu, Schaffhausen i Olimpiju. U Wehen je stigao pred početak prošle sezone i s njim je iz treće lige ušao u drugu, postigavši na tom putu 16 pogodaka.

U 87. minuti u igru je ušao i Franko Kovačević za Wehen.