Štimčeva Indija doživjela novi debakl: Poraženi od ‘treće postave’ Afganistana

Nogomet 26. ožu 202416:49 0 komentara
Photo by Xinhua via Guliver Images

Igor Štimac je s Indijom prije dva mjeseca ispao s Azijskog kupa bez gola i boda u tri utakmice, a u azijskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine sada je doživio nova dva velika kiksa. Nakon remija bez golova protiv Afganistana prije pet dana, isti je protivnik sada porazi Indiju rezultatom 2:1.

Indija je kao domaćin dočekala Afganistance na stadionu Indire Gandhi u Guwahatiju, a čak je i povela golom Sunila Chhetrija iz penala u 38. minuti. Međutim, Afganistan je u nastavku došao do potpunog preokreta. Najprije je zabio Rahmat Akbari u 70. minuti, a pobjedu gostiju je iz penala potvrdio Sharif Mukhammad u 88. minuti.

Indija je na FIFA-inoj ljestvici 117., a Afganistan 158. reprezentacija svijeta. Neuspjeh Štimca još je veći ako se u obzir uzme da je  Afganistan u prva dva kola je doživio dva uvjerljiva poraza. Katar ga je razbio 8:1, a Kuvajt 4:0. Osim toga, čak 18 igrača Afganistana štrajka zbog saveza pa je protiv Indije igrala gotovo treća postava reprezentacije.

Za ilustraciju, napadač Mukhammad koji je zabio odlučujući gol nema klub od prošlog ljeta. Ipak, selekcija Igora Štimca i protiv tako desetkovanog suparnika nije uspjela doći do više od jednog boda u dvije utakmice.