FA kup: Tottenham brojao do sedam protiv Tranmerea

Premier League 4. sij 201922:26 > 22:36
Clive Brunskill/Getty Images

Tottenham je opravdao ulogu favorita u trećem kolu FA kupa na gostovanju kod četvrtoligaša Tranmerea i slavio s uvjerljivih 7:0.

Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo ovako uvjerljiv rezultat, s obzirom da su gosti tek u 40. minuti otključali bravu autsajdera i to preko Orijea.

Međutim, u drugom dijelu došla je do izražaja razlika u kvaliteti i bolja fizička sprema, iako je Tottenham igrao u kombiniranom sastavu. Prvo ime utakmice bio je trostruki strijelac Fernando Llorente, umjesto kojeg je ušao Harry Kane i postigao posljednji pogodak na utakmici. Osim njih strijelci su bili još jednom Orije i neuhvatljivi Son.

Tottenham je ovom pobjedom osigurao plasman u četvrto kolo, koje je na rasporedu 25/26/27. siječnja.