PL: Rashford srušio Liverpool na "Kazalištu snova"

Premier League 10. ožu 201811:39 > 11:41
Getty Images Sport, Michael Regan

U najvećem derbiju engleskog nogometa Manchester United je slavio na Old Traffordu protiv Liverpoola rezultatom 2:1.

Gledatelji na Old Traffordu imali su priliku gledati odličnu i neizvjesnu utakmicu, a nakon 90.minuta velike borbe Manchester United je uspio doći do pobjede.

U prvom poluvremenu Liverpool je držao loptu u svom posjedu, ali United je bio puno opasnija momčad. Već iz prve prilike na utakmici domaćini su došli u vodstvo. Dugačku loptu poslao je Smalling, Lukaku je nadskočio Lovrena i prebacio loptu za Rashforda, a ovaj potonji se sjajno oslobađa Alexandera-Arnolda i precizno pogađa u donji lijevi kut vratara. Nakon toga Liverpool je zaigrao još ofanzivnije, ali ponovno United dolazi do pogotka. Još jednom se nakon velike gužve pred golom gostiju najbolje snalazi Rashford koji povisuje vodstvo “Crvenih vragova” u 24.minuti. Do kraja poluvremena United je imao još jednu veliku priliku kojom je mogao do kraja nokautirati protivnika, ali Mata je propustio veliku priliku.

U nastavku “Redsi” su opet dominirali terenom, ali su sve njihove pokušaje dobro anulirali nogometaši Uniteda. Ipak, kad već gosti iz grada Beatlesa nisu mogli zabiti pogodak, domaćini su zatresli vlastitu mrežu. Igrala se 66. minuta kada je po lijevoj strani prošao Mane i ubacio loptu u sredinu, a Bailly nespretno reagira i postiže autogol. “Redsi” su do kraja utakmice pokušavali brojnim ubačajima u kazneni prostor Uniteda, ali bedem Josea Mourinha je bio previše čvrst. Zadnju priliku na utakmici imao je Salah, ali njegov udarac u 96.minuti je otišao preko gola.

United je ovom pobjedom zadržao drugo mjesto i pobjegao trećeplasiranom Liverpoolu na pet bodova.