Sudačka ekspertiza objasnila 'faul' na Origiju

Catherine Ivill / Staff

Nakon najvećeg engleskog derbija koji je ostavio pitanje je li Divock Origi fauliran prije nego je Manchester United poveo pogotkom Marcusa Rashforda, oglasila se i Udruga PGMOL.

Professional Match Game Officials Limited između ostalog bavi se proučavanjem kontroverznih sudačkih odluka, za neke navijače Liverpoola jedna takva dogodila se u prvom poluvremenu nekoliko sekundi prije nego će Marcus Rashford dovesti Manchester United u vodstvo.

Švedski branič Uniteda, Victor Lindeloff zaustavio je Divocka Origija prije nego je započeo kontranapad za vodeći pogodak, snimka je nekoliko puta prikazala napadača Liverpoola kako s bolnom grimasom pada na tlo, a isto tako vrlo energično je situaciju ispratio i trener ‘poola, Jürgen Klopp. Međutim, Udruga PGMOL tvrdi kako je čitava situacija jednostavno objašnjiva.

Prvo, sudac na terenu nije smatrao situaciju kao prekršaj, a istu stvar prosudio je i VAR. Jednostavno nije bilo dovoljno kontakta da bi se igra zaustavila. Drugo, VAR nije taj koji sudi utakmice. Nije postojala vjerojatnost da je to bio prekršaj i zato je gol priznat,’ stoji u izvješću.

Utakmica je završila 1:1 nakon što je kasno u drugom poluvremenu izjednačio Adam Lallana, a unatoč tome što Liverpool nije izgubio, Kloppova momčad ostala je bez prva dva boda ove sezone.