Pašalić: ‘Bilo je jako loše, zavarale su nas dobre utakmice u rujnu’

Hrvatska 16. lis 20238:17 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic via Guliver

Hrvatska je u teškoj situaciji nakon poraza od Walesa 1:2 u kvalifikacijama za Euro 2024.

Vrh tablice skupine D sada drži Turska sa 16 bodova i osigurala je plasman, dok Hrvatska i Wales imaju po 10 bodova. Wales je u boljoj poziciji zbog boljeg omjera u međusobnim susretima pa Vatreni u zadnja dva kola moraju doći do više bodova od Walesa.

Strijelac jedinog gola Hrvatske sinoć bio je Mario Pašalić koji je prokomentirao poraz.

Ima puno faktora, ne samo jedan da se upire prstom u njega. Sigurno je jedan od razloga i taj što većina igrača igra manje u klubovima, ja prvi. Možda nas je malo zavarao taj rujan gdje smo odradili dvije odlične utakmice, ali ovo sigurno nije bilo dobro“, rekao je i nastavio:

Loše, jako loše, prvo poluvrijeme pogotovo. U drugom poluvremenu smo mislili krenuti malo ofenzivnije i napraviti nešto više prema naprijed, ali taj rani gol na početku drugog poluvremena nas je destabilizirao. Došao je i drugi, pokušali smo zadnjih 20 minuta, ali bilo je prekasno.”

“Totalno bezopasni smo bili prema naprijed, čim se izbornik odlučio za tri promjene na poluvremenu, znači da nešto nije bilo u redu. Znali smo da su opasni iz tih ispucavanja i tih drugih lopti. Zabili su gol i odveli utakmicu u neki drugi smjer“, zaključio je Pašalić.