Nizozemci jedanaestercima do naslova U17 prvaka Europe!

Nogomet ostalo 20. svi 201821:12 > 21:14
Matthew Lewis/Getty Images

Kadetska reprezentacija Nizozemske pobjednik je Europskog prvenstva za igrače do 17 godina starosti, koje ste mogli pratiti u programu Sportkluba. U završnoj utakmici bili su uspješniji od svojih vršnjaka iz Italije (2:2, 4:1 na penale)...

Utakmica je bila fenomenalna, nakon uspavanke u prvom poluvremenu, vidjeli smo čak 4 pogotka u nastavku utakmice!

Najprije su u prvim sekundama drugog poluvremena poveli Nizozemci pogotkom Madura, a 15 minuta kasnije Ricci je izjednačio! Međutim, nije prošlo niti 120 sekundi i Talijani su se ponovno radovali – Riccardi je ugurao loptu u mrežu i donio potpuni preokret Azzurima.

Međutim, u završnici utakmice, šest minuta prije kraja (74.) Brian Brobbey postigao je izjednačujući zgoditak i gurnuo utakmicu u lutriju jedanaesteraca.

Tamo su šokirani Talijani bili u velikom grču i samo su jednom ubacili loptu u mrežu, dok su njihovi suparnici učinili to čak četiri puta i postali prvaci Europe.

Prvenstvo se igralo u Engleskoj, završna utakmica u Roterhamu, na stadionu New Yorka, a gledali ste je na SK2.

Nizozemska je tako treću put u ovom desetljeću postala najperspektivnijom na kontinentu, a to su joj i jedini naslovi u povijesti.