SK VIDEO: 90 sekundi iz pakla za Čenajce!

Nogomet ostalo 15. velj 201819:24 > 19:34
sportklub

Goa i Chennaiyin danas popodne odigrali su izuzetno važnu utakmicu za rasplet sezone za obje momčadi. Domaćem sastavu igrala je praktički samo pobjeda.

Nakon primljenog pogotka početkom drugog dijela, Goa je u završnici stvarala ogroman pritisak, a kako su to gosti preživjeli, ne znaju vjerojatno ni sami.

Čenajci su na kraju slavili 1:0 i pobjegli 7 bodova u odnosu na Gou, koja je ovim porazom vjerojatno ostala bez doigravanja, iako mora odigrati još 4 utakmice, a zaostatak do 4. mjesta koje vodi u playoff iznosi pet ‘punata’. Veći je problem što sastav Sergija Lobere već drugu utakmicu zaredom nije postigao pogodak, a riječ je o generalno drugoj najefikasnijoj momčadi lige!

Osim toga, u zadnjih 9 utakmica osvojili su samo 8 bodova, dakle mizernih 30%. A ne tako davno bili su vodeća momčad lige!
Chennaiyin, s druge strane, sada je treći i ima lijepu situaciju za plasman u doigravanje.

Prvo poluvrijeme igrano je u vrlo opreznom tonu s obje strane, ali unatoč takvom pristupu, Goina obrana nekoliko je puta pokazala zašto joj se ove sezone još nije dogodilo da jednu utakmicu završi netaknute mreže. Gosti, koje na klupi predvodi John Gregory, imali su sve statističke pokazatelje na svojoj strani i nekoliko opasnih situacija.

Kada se domaćin odlučio malo ofenzivnije postaviti početkom drugog poluvremena, u obrani su ostale još veće rupe, a jednu takvu iskoristio je Jeje. Prihvatio je odbijenu loptu nakon udarca Nelsona, ljevicom jako okrenuo prema sredini gdje je tražio Calderona, no lopta se odbila od čak dva igrača Goe na crti i ušla u gol!

Nakon toga, gosti su se odlučili povući i čuvati vrlo važna tri boda, no pokazalo se da je takav pristup pogrešan, jer je iznenada domaći sastav – pojačan s nekoliko ofenzivnih izmjena – radio veliki pritisak, što naročito možete primijetiti na gornjem videozapisu. Posljednje minute bile su izuzetno teške za gostujući sastav i spasile su ih velike slučajnosti. Kako se lopta od leđa Karanjina na 87:50 nije odbila u gol nego baš u korner, trebat će objasniti odsjek za fiziku na PMF-u. Navedenu situaciju možete vidjeti na vremenu 0:58 na gornjem videozapisu…

Goi sada preostaju četiri utakmice da naprave jako težak posao – nadoknade pet bodova minusa u odnosu na četvrtoplasirani Jamshedpur. Dvije će igrati kod kuće, ali oba gostovanja bit će kod klubova koji su trenuton ispred njih: kod Jamshedpura i Pune Cityja!

Chennaiyin će u preostale tri utakmice pokušati sačuvati šest bodova prednosti ispred petoplasirane Kerale, što je ogromna zaliha, ali ako će imati pristup kao u posljednjih pola sata današnje utakmice, neće se dobro provesti!