Iako je dvaput vodila, Hrvatska ispala u četvrtfinalu

Nogomet ostalo 24. svi 202015:36 > 15:43
youtube

U četvrtfinalu eEura 2020., europskog prvenstva u računalnoj igri Pro Evolution Soccer, Hrvatska je zaustavljena u četvrtfinalu od Francuske.

Hrvatski predstavnici, Marko Gelo i Andrej Šporčić, poraženi su u oba svoja nastupa od svojih parnjaka iz Francuske. Međutim, u obje odigrane utakmice Hrvati su odmah na početku krenuli s vodstvom!

U obje utakmice Francuzi su hvatali zaostatak u drugom poluvremenu, a posebno je bolan bio prvi poraz kada su vritualni Trikolori do pobjede 2:1 došli tek u produžetku.

Drugi susret završen je rezultatom 3:1, iako je Hrvatska imala dvije zaista velike prilike u samoj završnici dvoboja.

Zanimljivo da se od ranog vodstva (2. minuta) u toj utakmici do rezultata 1:3, naš igraš uglavnom branio, a nakon toga, počeo stvarati prilike “kao na traci”.

Sustav natjecanja u četvrtfinalu takav je da se igra na dvije pobjede (računajući se i produžeci i penali). Francuska će u polufinalu igrati protiv Italije, a drugi par tvore Rumunjska i Srbija koje su izbacile Nizozemsku odnosno Španjolsku.

youtube

Turnir se igra danas do kraja dana, a preostale utakmice pratite OVDJE ili na videozapisu s početka ovog teksta.