Neočekivani junak hat-trickom potopio Osijek i vratio Rijeku na vrh HNL-a!

Hrvatska 10. ožu 202416:51 0 komentara
Damir Skomrlj / CROPI via Guliver Images

Rijeka se u emfatičnom stilu vratila na čelo tablice SuperSport HNL-a pobjedom u derbiju nad Osijekom 3:0.

Jubilarni stoti okršaj Rijeke i Osijeka na rasprodanoj Rujevici na kraju je ispao jednosmjeran, iako je rezultat vjerojatno prestrog za Osječane. Pogotovo ako gledamo samo prvo poluvrijeme.

No, neće to previše smetati Riječanima koji su se uvjerljivim trijumfom 3:0 vratili na vrh lige s bodom više od Hajduka koji je u subotu pobijedio Goricu također 3:0. Apsolutni junak bio je veznjak Veldin Hodža, autor svih golova.

Da je u 12. minuti Jugović pogodio mrežu umjesto grede, tko zna u kojem bi smjeru utakmica otišla. Ovako je samo desetak minuta kasnije Rijeka već vodila 2:0.

U 21. Toni Fruk, najbolji asistent lige, pronašao je Hodžu za 1:0. Samo dvije minute kasnije strijelac je bio isti, a asistent Mirko Marić.

Do odlaska na odmor više nije bilo golova, iako ih je moglo biti na obje strane. U istoj akciji Fruk i Marić pogodili su stativu, a dobru je priliku na drugoj strani propustio realizirati Jurišić.

U 63. minuti pobjednik je definitivno odlučen kada je opet Hodža poentirao za 3:0, tada nakon dodavanja Pjace.

Rijeka je opet vodeća s 56 bodova, Hajduk ima 55, a Dinamo 48 i dvije utakmice manje. Modri u 17.30 na Maksimiru dočekuju Slaven Belupo. Osijek ostaje četvrti s 36 bodova, ali sada je bodovno poravnat s Lokomotivom koja je upisala dvije uzastopne pobjede.