Koliko je Dinamo zaradio od pobjede protiv Astane?

Konferencijska liga 30. stu 202318:39 0 komentara
Goran Mehkek CROPIX via Guliver

Dinamo upisao vrlo važna tri boda u Astani!

Nogometaši Dinama pobijedili su na gostovanju u Astani istoimenu kazahstansku momčad s 2-0 (0-0) u utakmici 5. kola skupine C Konferencijske lige te tako ostali u igri za drugo mjesto koje donosi plasman u nokaut fazu ovog natjecanja.

Prvi pogodak postigao je Gabrijel Vidović u 48. minuti, svladavši domaćeg vratara Josipa Čondrića udarcem s 12-13 metara u donji desni kut.

U 73. minuti Astana je ostala s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Dušan Jovančić, a Dinamo je u 79. minuti iskoristio brojčanu prednost. Nakon udarca iz kuta Petra Sučića, Japanac Takuro Kaneko je razornim i preciznim udarcem s 15 metara pogodio gornji lijevi kut pokraj nemoćnog Čondrića za 2-0.

Osim važna tri boda s kojima Dinamo ostaje u utrci za drugo mjesto koje vodi u nokaut fazu, dobit će i novčanu nagradu UEFA-e.

Modri će inkasirati pola milijuna eura za ovu pobjedu, obzirom da UEFA tim iznosom nagrađuje pobjednika svake utakmice u Konferencijskoj ligi. Samim plasmanom u ovo natjecanje, zaradili su 4,4 milijuna eura, a eventualnim prolaskom u osminu finala s drugog mjesta u skupini, Dinamu bi donio još dodatnih 630 tisuća eura.

Zagrebačka momčad je trenutno druga u skupini, a neovisno o susretu Viktorie Plzen i Ballkanija, Dinamu će bilo kakva pobjeda donijeti plasman u osminu finala.