Dalić nakon pobjede: Nismo bili dobri, bit će promjena u sastavu

Jonathan Moscrop Sportimage via Guliver

Hrvatska reprezentacija ostvarila je pobjedu protiv Škotske s 2:1 na Maksimiru u trećem kolu Lige nacija.

Igor Matanović i Andrej Kramarić zabili su za Hrvatsku, dok je Ryan Christie poentirao za goste.

Momčad Zlatka Dalića primila je pogodak u 98. minuti, ali ga je VAR poništio zbog zaleđa. Izbornik je ovako prokomentirao drugu pobjedu Hrvatske u Ligi nacija.

“Najvžanija su tri boda, dečkima čestitam. Nismo bili danas dobri, nisam presretan ovom utakmicom. Bilo je puno loših stvari. Puno smo štekali, igrali smo pod kočnicom. Na kraju smo utakmicu okrenuli i grčevito se branili. Tu moramo čuvati loptu i ne treba nam to. Sreća da smo dali gol brzo nakon što smo gubili. Matanoviću taj gol puno znači, ali i nama”, rekao je izbornik pa nastavio:

“Mi smo pripremali utakmicu, znali smo da je Andy Robertson opasan u napadu. Uspjeli smo ga zaustaviti u nekoliko situacija, a nekad i nismo. Perišiću je svejedno je li desno ili lijevo. Nedostaje mu još utakmica da uđe u pravu formu. Mario Pašalić je izvrsna osoba i izvrstan igrač. Nama je lopta išla sporo, ne zbog Marija.

Stoperi nam nisu ušli u igru nijednom kako treba. Zablokirali smo sami sebe. rekao sam na poluvremenu – dečki, odblokirajte se. Nepotrebno smo se povukli na kraju i to me brine. Loše smo stajali. Srećom, bio je taj ofsajd.

Mi moramo visoko napasti, pustili smo protivniku da nam sije paniku. Hrvatska mora bolje. Pobijedili smo i sretan sam zbog tri boda. Na treninzima smo bili puno bolji nego danas. To je problem. Imamo dva dana da se pripremimo za Poljsku. Bit će nekih promjena u sastavu”, zaključio je Dalić za Novu TV.