Gorica skočila na drugo mjesto, Bjelanović izvrijeđao suca Jovića

Hrvatska 23. ruj 202319:03 0 komentara
HNK Gorica

Nogometaši Gorice svladali su kao gosti u Puli Istru 1961 sa 1-0 (1-0) u susretu 9. kola HNL-a te se s ta tri boda poravnali na vrhu ljestvice s Hajdukom.

Strijelac jedinog gola bio je Valentino Majstorović u 36. minuti.

Bio je to dvoboj podjednakih suparnika kojega je odlučio trenutak inspiracije gostujućeg veznjaka. Štiglec je uputio centaršut s lijeve strane, a Majstorović “lastavicom” sa šest metara efektno glavom sproveo loptu u mrežu.

Ranije sredinom prvog poluvremena domaćini su imali jak argument za dobijanje kaznenog udarca u svoju korist nakon što je Maloča nehotično zahvatio Valinčića po nozi. Suci u VAR sobi pozvali su glavnog suca Frana Jovića da na monitoru pogleda situaciju, ali Jović je ostao pri svojoj prvotnoj procjeni kako nije bilo prekršaja.

Kako donosi Glas Istre, sportski direktor domaćih Saša Bjelanović na kraju prvog poluvremena izvrijeđao je Jovića na putu do svlačionice, dok je sudac u pratnji zaštitara napuštao travnjak.

Bjelanović je prema tim navodima poručio Joviću da je “smeće i da više ne dolazi u Pulu ovako suditi”.

U nastavku utakmice Gorica je umrtvila igru i sve do 80. minute bez problema čuvala vodstvo. Ipak, domaći su u samoj završnici nekoliko puta zaprijetili, no s dvije lijepe obrane istaknuo se Banić, dok je u 83. minuti i greda spasila goste.

Druga Gorica sada ima 15 bodova iz osam odigranih susreta, isti broj bodova, ali i utakmicu manje odigranu ima vodeći Hajduk. Slijede Rijeka i Dinamo sa po 13 bodova, dok je Istra 1961 ostala osma sa sedam bodova, jedan manje ima deveti Slaven Belupo, dok je na dnu Rudeš s jednim bodom.