Galatasaray šokirao Manchester United, Zaha zabio bivšem klubu

Champions League 3. lis 202323:15 0 komentara
AP Photo/Dave Thompson via Guliver

Crveni Vragovi ispisali su novu epizodu svoje katastrofalne forme na početku sezone...

Publika na Old Traffordu vidjela je nevjerojatnu utakmicu! Unatoč dvostrukom vodstvu, Crveni vragovi doživjeli su šokantan poraz – 2:3.

Još jedan veliki neuspjeh za Erika Ten Haga, koji će sada biti pod još većim pritiskom.

A nije izgledalo da će biti tako. Domaći su poveli u 17. minuti golom Rasmusa Hojlunda. Rashford je primio loptu na desnom krilu, uputio snažan centaršut, a mladi Danac je iz teške pozicije dobro reagirao i glavom pospremio Urugvajca u gol turske momčadi Fernanda Muslere.

No, samo šest minuta kasnije kombinacija dojučerašnjih igrača iz Premier lige rezultirala je izjednačenjem. Naime, bivši igrač Tottenhama Davinson Sanchez uputio je dugu loptu prema Wilfriedu Zahi, a donedavni as Crystal Palacea neočekivano se lako nosio s Dalotom i uz malo sreće uspio matirati nemoćnog  Andrea Onanu – 1:1.

Drugo poluvrijeme počelo je velikom prilikom indisponiranog Marcusa Rashforda, kojemu u ovom trenutku očito nedostaje samopouzdanja. Izašao je sam pred Musleru, ali nije pucao na gol, nesebično je poslao loptu do Brune Fernandesa i pogriješio, umjesto sigurnog pogotka Turci su otklonili opasnost.

U 59. minuti Hojlundu je poništen pogodak zbog ofsajda, no osam minuta kasnije isti je igrač pobjegao obrani Galatasaraya i drugi put na utakmici doveo Crvene vragove u vodstvo – 2:1.

Nažalost za prepuni Old Trafford, od tog trenutka dogodio se nevjerojatan pad u igri Manchester Uniteda. Akturkoglu u razmaku od dvije minute ima dvije velike prilike, drugu koristi i u 71. minuti uspijeva poravnati rezultat – 2:2.

Pet minuta kasnije jedanaesterac za turskog prvaka. Pogriješio je Onana, loše dodao loptu koju je ukrao Mertens, ali ga Casemiro s leđa ruši. Mauro Icardi izveo je najstrožu kaznu i promašio cijeli gol!

Tračak nade za domaće, dovoljno vremena za pobjedu, Ten Hag ustaje s klupe i uzdrma svoje igrače, ali dvije minute kasnije novi pljusak – Icardi ispravlja grešku nakon promašenog jedanaesterca i uspijeva matirati Onanu za veliki preokret. – 2:3!

Drugi poraz Uniteda nakon poraza u prvom kolu u Münchenu.