Fiorentina gubila 0:2 do 83. pa napravila veliki preokret, Brekalo igrao u početnoj

Nogomet 7. pro 20238:28 0 komentara
AP Photo/Darko Vojinovic via Guliver

Nakon velikog preokreta i potom boljim izvođenjem jedanaesteraca 6:3 nogometaši Fiorentine su svladali drugoligaša Parmu u osmini finala Talijanskog kupa.

Parma može žaliti jer je vodila 2:0 sve do 83. minute. Gosti su tijekom odluke, udaraca s bijele točke, realizirali samo jedan.

Unutar samo tri minute domaći sastav je primio dva teška udarca. U 21. minuti Bernabe je postigao prvi pogodak na susretu i doveo Parmu u vodstvu, a već u 23. je bilo 2:0 nakon što je precizan bio Bonny.

Sve do 83. minute Parma je vodila 2:0, ali do kraja ipak nije sačuvala prednost. Prvo je M’Bala Nzola u 83. smanjio, dok je Sottil u 89. minuti realizirao jedanaesterac za 2:2.

Nakon produžetaka bez golova u lutriji jedanaesteraca bolji je bio domaćin koji je realizirao četiri, a gosti tek jedan čime je moglo početi slavlje u srcu Toskane.

Hrvatski nogometaš Josip Brekalo startao je u početnoj postavi za Fiorentinu, ali je zamijenjen početkom drugog dijela. Antonio Mirko Čolak za goste nije zaigrao.

Fiorentina će u četvrtfinalu gostovati kod pobjednika susreta u kojem se sastaju Inter i Bologna.