Čudesna Girona srušila Barcu u fantastičnoj utakmici i ponovno preuzela vrh ljestvice!

Nogomet 10. pro 202323:17 0 komentara
Alvaro Medranda Panoramic via Guliver

Nogometaši Girone više nisu nikakvo čudo. Definitivno od večeras su već sada ravnopravni konkurenti za naslov u španjolskoj Primeri.

U lokalnom derbiju 16. kola La Lige na Olimpijskom stadionu u Barceloni,Girona je pobijedila velikog rivala rezultatom 4:2 te se nakon subotnjeg remija Real Madrida i Betisa ponovno popela na vrh ljestvice.

Ukrajinac Artem Dovbyk je u 12. minuti nakon sjajne kontre doveo goste u prednost na “Montjuicu”, a kada je Robert Lewandowski ubrzo izjednačio, malo tko je vjerovao da bi Michelova momčad mogla napraviti iznenađenje.

Ipak, u završnici prvog poluvremena Miguel Gutiérrez je drugi put matirao Inakija Penu, a zamjena Valery je u 80. minuti trećim golom okrunio još jednu odličnu akciju svoje momčadi.

U završnici susreta Ilkay Gundogan vratio je Barçi nadu da može izbjeći poraz, ali u 90+5. iskusni Cristhian Stuani stavio je točku na i još jedno bajkovito izdanje malog katalonskog kluba.

Katalonski klub ima 41 bod, dva više od Kraljevskog kluba i čak sedam više od Barcelone i Atletico Madrida, koji su poprilično zaostali u borbi za naslov.