UŽIVO: Dinamo u Ligi Prvaka

Champions League 27. kol 201920:18 > 20:27
sportklub

Nakon pobjede 2:0 u prvoj utakmici play-offa za ulazak u Ligu prvaka, Dinamo gostuje u Trondheimu braneći ostvarenu prednost protiv Rosenborga

Dinamo je jako blizu plasmana u skupine Lige Prvaka, a da bi to ostvarili moraju sačuvati lijepu prednost od 2:0 iz prve utakmice protiv Rosenborga, ostvarene u Maksimiru prije tjedan dana.

Evo i sastava:

Rosenborg: Hansen- Meling, Hovland, Reginiussen, Hedenstad- Konradsen, Lundemo, Jensen- Adegbenro, Soderlund, Akintola

Dinamo: Livaković- Leovac, Perić, Dilaver, Stojanović- Moro, Ademi- Oršić, Olmo, Hajrović- Petković

1′ Utakmica je počela, Dinamo prvi s loptom u nogama u, gostujućim, žutim dresovima

9′ Nakon boljeg početka Dinama, prva velika prilika za Rosenborg. Udarac iz kuta izveden je na prvu vratnicu, lopta je prenešena glavom na drugu stranu, ali iz neposredne blizine domaći nisu uspjeli ugurati u mrežu

11′  1:0 Rosenborg je poveo. Ubačaj s lijeve strane Adegbenra skroz na desnoj strani u petercu pronašao je kapetana domaćih Jensena, kojem brani Livaković s metra udaljenosti, no odbilo se do Akintole, koji iz blizine posprema u praznu mrežu

27′ Ubačaj Hedenstada iz auta stvorio je pomutnju među Dinamovcima. Okretao se po rubu peterca s desne strane Soderlund, našao prostor za udarac desnom nogom, ali njegov šut je blokiran i izbačen u korner nakon kojeg je suđen prekršaj u napadu

31′ Samuel Adegbenro opet opasno prijeti s ruba 16-erca s lijeve strane, okrenuo se i potegnuo poluvisoku loptu u surotni Livakovićev kut, ali golman Dinama bio je spreman na to i sjajno obranio

36′ Rosenborg opet prijeti. Kombinacija na desnoj srani završila je ubačajem Hedenstada koji je pronašao Adegbnera. Ovaj iz prve puca, ali Livaković brani bez većih poteškoća loptu upućenu u njegov donji desni kut

39′ Napokon nešto i od Dinama. Fantastičan poze Bruna Petkovića na desnoj strani, predriblao je svog čuvara, ušao u 16-erac i vratio za Oršića na lijevu stranu, ali Mislavov udarac bez problema zaustavlja Hansen

43′ Žuti karton dobio je Dilaver zbog korištenja lakta u skoku sa Soderlundom. Slobodan udarac u opasnoj zoni za Rosenborg

44′ Hodenstad pravom bombom desnom nogom iz slobodnjaka s nekih 23,24 metra pogodio  lijevu vratnicu Livakovićeva gola. Golman Dinama samo je pogledom mogao ispratiti let lopte

45′ Kraj prvog poluvremena- Rosenborg vodi protiv Dinama 1:0, strijelac Akintola u 11. minuti

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Trondheimu

47′ Žuti katron za Soderlunda koji je rukom u skoku zahvatio Ademija po licu

51′ Korner za Dinamo s desne strane izveo je Olmo, ali pokušaj nogom Dilavera bezopasan za domaćine

56′ Ubačaj Olma iz slobodnog udarca s lijeve strane duboko u polovici Rosenborga. Lopta nije bila loša, ali nitko nije uspio ozbiljnije uputiti udarac glavom. Iako je lopta okrznula nekoliko igrača, završila je pored gola

59′ Ubačaj iz slobodnog udarca za Rosenborg izveo je Hodenstad, ali slabašan udarac glavom Konradsena otišao je visoko preko gola

63′ Akcija Rosenborga preko desne strane završila je udarcem Jensena lijevom nogom malo izvan 16-erca, ali lagan plijen je to bio za Livakovića

66′ Izmjena u sastavu Dinama. Iz igre je izašao Izet Hajrović, a umjesto njega na terenu je Amer Gojak

67′ Velika pogreška u obrani Rosenborga, loše vraćena lopta glavom Hovlanda koju je umalo presijekao Petković, potom je pucao, ali u blok pogodio Gojak. Iz kornera koji je uslijedio, mlak udarac glavom lako je zaustavio Andre Hansen

71′ Amer Gojak 1:1 Ukrao je loptu na sredini terena Amer Gojak i sjurio se sam kroz polovicu Rosenborga, a solo prodor završio je pravim projektilom ljevicom u gornji desni kut Hansenova gola za 1:1

74′ Još jedna prilika za Dinamo. Dilaver iz kornera glavom pored gola

75′ Dvostruka izmjena kod Rosenborga. Izašli su Lundemo i Akintola, a na teren su poslani Trondesn i de Lanlay

77′ de Lanlay se sjurio desnom stranom kroz 16-erac i lijevom nogom pokušao prevariti Livakovića, ali golman Dinama bio je siguran

78′ Izgubili su Modri loptu na centru, odigrali su domaćini na lijevu stranu odakle je povratna lopta pronašla Soderlunda čiji snažan udarac odlazi malo pored desne Livakovićeve stative

81′ Potegnuo je Oršić malo iskosa s lijeve strane, lopta se odbila Reginiussena i umalo prevarila domaćeg vratara koji je to nekako izvukao pod gredom i izbacio u korner

82′ Atiemwen je zamijenio Oršića u redovima Dinama

84′ Izmjena kod Rosenborga. Umjesto Hedenstada je ušao Ceide

85′ Žuti karton za Leovca. Slobodan udarac s desne strane u polovici Dinama bio je za Rosenborg, ali ništa se iz toga nije izrodilo za domaćine

88′ Prekid s desne strane u polovici Dinama bio je za Rosenborg. ‘Svijeću’ poslanu na drugu stativu uhvatio je Livaković, ali se sudario s Ademijem. Obojica su jedno vrijeme ležala na terenu. No kako utakmica nije zaustavljena, domaći su mdobili šansu to iskoristiti, ali nisu uspjeli. Oba Dinamova igrača su se pridignula i nastavila sa susretom

91′ Mlak udarac s ruba 16-erca uputili su domaćini, ali ravno u Livakovića

91′ U sastavu Dinama izvršena je promjena. Izašao je Dani Olmo, a ušao Mario Gavranović

94′ Kraj utakmice u Trondheimu. 1:1. Dinamo je prošau u skupine Lige prvaka ukupnim rezultatom 3:1