Dinamo do velikih 2:0: Još 90 minuta do Lige prvaka!

sportklub

Dinamo je napravio veliki korak prema Ligi prvaka nakon što je Maksimiru s 2:0 pobijedio Rosenborg.

Dinamo je na rasprodanom Maksimiru pobijedio 2:0 te je još 90 minuta udaljen od Lige prvaka.

Prvi su zaprijetili gosti u 6. minuti, nakon udarca iz kuta lopta je odbijena na 20-ak metara do Jensean, koji puca, ali ravno u Livakovića. Dinamo je odmah odgovorio preko Oršića čiji udarac samo odbija Hansen. Lopta dolazi do Hajrovića koji vraća u sredinu gdje je Petković srušen, a sudac Orsato odmah pokazuje na penal. Petković je sam preuzeo odgovornost i sigurno pogodio za 1:0.

Pred golom Rosenborga opet je bilo opasno u 17. minuti kada je iz daljine opalio Olmo, ali odlazi to pokraj gola. U 24. minuti Moro je odlično proigrao Ademija, no kapetan Dinama u dobroj situaciji nije uspio zahvatiti loptu. Samo četiri minute kasnije Norvežani su ponovno ‘kapitulirali’. Sjurio se Oršić prema golu Rosenborga, a onda zabio Hansenu kroz noge za 2:0. U 34. minuti moglo je biti i 3:0. Olmo je povukao, pa ostavio loptu za Mora na rubu šesnaesterca, no udarac je prohujao tik iznad prečke.

Tražio je Dinamo penal u 39. minuti nakon što je Olmo pogodio u ruku braniča Rosenborga, no sudac je samo pokazao da se igra dalje.

U 47. minuti ponovno je Dinamo tražio penal, opet zbog navodnog igranja rukom igrača Rosenborga, no ovog puta Plavi za razliku od situacije iz prvog dijela nisu bili u pravu. Opasniji su Norvežani u nastavku, a u 57. minuti opalio je Adegbenro i pogodio prečku. Odgovorio je odmah Dinamo, Leovac je probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu, gdje branič gostiju uklizava ispred Oršića, no lopta odsjeda na prečki.

U 73. minuti Dinamo je bio blizu trećeg gola, ali Ademi iz izgledne pozicije loše puca. Plavi su opet opasni desetak minuta kasnije kada Hansen brani udarac Leovca, na odbijanac je natrčao Olmo, ali on je blokiran.

Do kraja prilika više nije bilo, pa Dinamo s lijepih 2:0 putuje na uzvrat u Norvešku koji je na rasporedu u utorak u Trondheimu.