Atalanta slavila kod Genoe, nova asistencija sjajnog Pašalića

Nogomet 11. velj 202420:23 0 komentara
Daniele Buffa via Guliver

Uspješno su nogometaši Atalante odradili gostovanje u 24. kolu talijanske Serie A, s 4-1 su pobijedili Genou te su učvrstili četvrto mjesto na ljestvici.

Za goste je udarnoj momčadi zaigrao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić koji je ujedno asistirao kod prvog pogotka na utakmici. Pašalić je dodao De Keteraereu koji je odlično s vrha šesnaesterca pogodio za 1-0 Atalante.

Domaćin je izjednačio u 51. minuti, a strijelac je bio Malinovskij, ali samo četiri minute kasnije opet su gosti iz Bergama poveli i taj put zabili za tri boda. Pogodak je dao Koopmeiners za četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu Atalante. Debelo u sudačkoj nadoknadi Atalanta je iz kontranapada postigla još dva pogotka, a u oba slučaja akcije je pokrenuo Pašalić. Strijelci su bili Zappacosta i Toure.

Pašalić koji je odigrao cijelu utakmicu za goste, dok je kod domaćina Milan Badelj zamijenjen u 63. minuti.

Nogometaši Bologne ostvarili su uvjerljivu nedjeljnu pobjedu, na domaćem terenu svladali su Lecce 4-0. Manje od pola sata trebalo je Bologni za uvodna dva pogotka. Beukema je postigao prvi u petoj minuti, dok je u 27. Orsolini povećao na 2-0. Isti igrač je na startu drugog poluvremena bio strijelac za 3-0, dok je konačnih 4-0 postavio Danac Odgaard golom u 82. minuti.

Bologna se podigla na ljestvici te je trenutačno peta, dok je Lecce ostao trinaesti. Za goste iz Leccea cijelu je utakmicu odigrao hrvatski obrambeni igrač Marin Pongračić, dok je za Bolognu Nikola Moro zaigrao od 78. minute.