Aston Villa nokautirana u Pireju, poznato finale Konferencijske lige

Konferencijska liga 9. svi 202423:09 0 komentara
Yannis Halas via Guliver Images

Nogometaši Olympiakosa i Fiorentine će igrati u finalu trećeg izdanja Konferencijske lige nakon što su u polufinalnim dvobojima bili bolji od Aston Ville i Club Bruggea.

Fiorentina je već u srijedu osigurala drugo uzastopno finale Konferencijske lige, dok je Olympiakos prvo svoje finale nekog europskog natjecanja u povijesti osigurao nakon domaće pobjede protiv Aston Ville od 2-0. Olympiakos je slavio i u prvom susretu, u Birminghamu je bilo 4-2.

Veliko slavlje u Pireju dogodilo se već u 10. minuti kada je najbolji domaći strijelac El Kaabi zabio za 1-0. Premda je favorizirana momčad iz Engleske pokušavala nakon primljenog gola u Pireju nadoknaditi čak tri gola minusa, nije uspjela ni približno unijeti dramu u ovaj uzvrat. Čak štoviše, El Kaabi je novim golom u 78. minuti zaključio susret i postavio konačnih 2-0.

U srijedu je plasman u drugo uzastopno finale Konferencijske lige izborila Fiorentina koja je ovaj put bila bolja od belgijskog Club Bruggea. Nakon pobjede na domaćem terenu 3-2 toskanska momčad je u uzvratu u Belgiji odigrala dovoljnih 1-1.

Prošle godine Fiorentina je izgubila u finalu od West Hama, a ovogodišnje finale odigrat će se 29. svibnja u Ateni. Premijerno izdanje ovog natjecanja osvojila je Roma.