Arnautović jedinim zgoditkom donio Interu prednost pred uzvrat u Madridu

Champions League 20. velj 202423:03 0 komentara
Maciej Rogowski via Guliver

Inter je pobijedio Atletico Madrid 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na San Siru. Jedini pogodak na utakmici postigao je Marko Arnautović u 79. minuti. Uzvratna utakmica igra se za dva tjedna u Madridu. Inter je cijelu utakmicu bio bolji, stvorio je više prilika i zasluženo slavio.

Inter je u utakmicu krenuo s namjerom da dominira i to je uspio u prvom poluvremenu. Atletico se uglavnom branio i nije uspio stvoriti nijednu dobru priliku. Domaćini su na drugoj strani nizali šanse. Najopasniji je bio Lautaro Martinez, koji je promašio dvije najbolje šanse u prvom dijelu.

Pucao je u 36. minuti glavom u golmana nakon odličnog centaršuta s desne strane. Tri minute kasnije Marcus Thuram je ukrao loptu na centru i dao za Lautara, koji ju je primio i pucao pored gola s ruba kaznenog prostora.

Nogometaši Intera tražili su u 13. minuti i kazneni udarac. Calhanoglu je pucao iz voleja i pogodio Witsela, od kojeg se lopta odbila u Molininu ruku. Sudac Istvan Kovacs je procijenio da tu nema govora o jedanaestercu

U drugom poluvremenu je morao van Marcus Thuram, koji se ozlijedio, a umjesto njega ušao je austrijski napadač Marko Arnautović. Austrijski napadač promašio je nekoliko šansi, no bio je precizan u 79. minuti.

Reinildo nije dobro primio loptu na centru, ona je došla do Lautara, koji je krenuo i na kraju pucao s ruba kaznenog prostora. Lopta se odbila do Arnautovića, koji je iskosa s desne strane pucao. Lino je pokušao izbiti loptu, no samo ju je zakucao u mrežu. Atletico je nešto pokušavao do kraja utakmice, ali je Inter na kraju zasluženo stigao do pobjede.