Eurocup: Budućnost pregazila Cedevitu u Podgorici

Košarka 17. stu 202122:08 > 22:20 0 komentara
sportklub

U dvoboju petog kola skupine B Eurocupa, Budućnost je nanijela najteži poraz sezone Cedevita Olimpiji.

Budućnost je u susret petog kola drugog po snazi europskog košarkaškog natjecanja ušla kao favorit, no malo tko je vjerovao da će pobijediti s čak 31 poenom razlike (91:60).

Cedevita je držala priključak do kraja prvog poluvremena (41:33), no u nastavku dvoboja domaćin je stvorio golemih +23 što nije dalo nikakvu šansu ljubljanskom sastavu za približnim prekretom.

Najbolji strijelac utakmice bio je bivši igrač Cedevita Olimpije, Justin Cobbs s 33 poena dok je Melvin Ejim upisao 14 koševa za momčad hrvatskog trenera Jurice Golemca. Zanimljivo, Budućnost je za ovaj susret na rosteru imala tek devet igrača, a nije igrao niti sjajni Willie Reed.

Nakon pet susreta u skupini B, Budućnost je na omjeru 4-1, dok je Cedevita zabilježila dvije pobjede i tri poraza. Eurocup čeka stanka od tri tjedna prije nastavka natjecanja.