Nuggetsi nastavili nevjerojatan niz protiv Lakersa, nova sjajna partija Jokića

Košarka 26. tra 20249:10 0 komentara
AP Photo/Frank Franklin II via Guliver

Nastavlja se nevjerojatan niz pobjeda koji Denver Nuggetsi imaju u dvobojima s Los Angeles Lakersima.

Čak 11. put zaredom momčad Mikea Malonea pobijedila je Lakerse, a u petak rano ujutro po srednjoevropskom vremenu bilo je 112:105 za gostujuće Nuggetse u Crypto Areni u Los Angelesu. Novu briljantnu partiju upisao je Nikola Jokić.

Na taj način klub iz Colorada stigao je do prednosti 3:0 u pobjedama u prvom kolu playoffa u Zapadnoj konferenciji.

Nikola Jokić je na terenu proveo 39 minuta, upisao 24 poena (9/13 iz igre, 6/7 slobodna bacanja), 15 skokova i 9 asistencija. Uz to je imao i 1 ukradenu i 3 izgubljene lopte, kao i 4 osobne greške.

Za razliku od prve dvije utakmice serije, ovog puta nismo vidjeli dramatičnu završnicu, ali je utakmica generalno podsjećala na mnoge prošle okršaje ova dva kluba. Lakersi su tokom cijelog prvog poluvremena vodili, prednost je u nekim trenucima bila i dvoznamenkasta, ali poučeni iskustvom, navijači Nuggetsa samo su čekali kada će njihovi miljenici “dodati gas” u drugom poluvremenu.

Što se Lakersa tiče, Anthony Davis imao je još jednu izuzetnu individualnu partiju nakon koje se morao zadovoljiti gorkim porazom. Davis je upisao 33 poena (14/23 iz igre, 5/7 penali), 15 skokova i 3 asistencije. LeBron James ga je pratio sa 26 poena (12/20 iz igre), 6 skokova, 9 asistencija i 2 ukradene lopte za 42 minuta u igri.

Austin Reaves se istaknuo u momčadi Darvina Hama sa 22 poena (8/17 iz igre), ali nitko drugi nije imao dvoznamenkasti učinak.

Četvrta utakmica serije također će se igrati u Crypto areni, a taj dvoboj je na programu u nedjelju rano ujutro po srednjoeuropskom vremenu.

Pobjednik serije Nuggets – Lakers u idućoj rundi playoffa igrat će protiv boljeg iz okršaja Minnesota Timberwolves – Phoenix Suns. Klub iz Mineapolisa ima prednost od 2:0 u pobjedama.